O mnie


Zainteresowanie podróżami zawdzięczam swoim rodzicom, którzy przez lata zabierali mnie ze sobą na różne mniejsze lub większe wycieczki, zarówno po Polsce, jak i zagranicę. Już w wieku licealnym wiedziałem, że turystyka jest tym, co chcę w swoim  życiu robić – tak też się stało, uzyskałem tytuł magistra na kierunku Turystyka i Rekreacja ze specjalnością Turystyka Uzdrowiskowa na krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica.

Za czasów studenckich miałem okazję rozwijać swoje turystyczne zainteresowania jako aktywny działacz w Kole Naukowym Geoturystyka, dla członków którego zorganizowałem swój pierwszy zagraniczny wyjazd na Targi Turystyczne do Berlina.

Od lipca 2013 roku jestem specjalistą ds. turystyki w biurze turystycznym Bis-Pol, a w listopadzie 2013 oficjalnie zdobyłem licencję pilota wycieczek. Praca w biurze podróży to idealna okazja do tego, by tworzyć coś dla innych ludzi, zdobywać doświadczenie, a przede wszystkim podróżować i poznawać świat – czyli realizować swoją wielką pasję, pilotując grupy. Nie ma chyba nic przyjemniejszego, jak widzieć grupę szczęśliwych ludzi, którzy na twoich oczach spełniają swoje podróżnicze marzenie.

Na swoim koncie mam pilotaże grup zarówno młodzieży jak i osób dorosłych w różnych kierunkach, w tym do Niemiec, Szwajcarii, Francji, Czech, Finlandii czy na Ukrainę. Dzięki pilotażom i prywatnym wyjazdom udało mi się odwiedzić już 31 krajów, jednak moja lista podróżniczych marzeń jest jeszcze długa. Ale kto wie, może uda mi się spełnić któreś z nich w Waszym towarzystwie, jako Wasz pilot?

Poza podróżowaniem, lubię też pisać. Stąd pomysł, by w formie bloga łączyć jedno zainteresowanie z drugim tak, by móc przy okazji podzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przygodami :)